logo
Кафедра обліку та оподаткування
Кафедра обліку та оподаткування
logo
Кафедра обліку та оподаткування
img

2024-2025 н.р.

обліку та оподаткування


Здобувачі вищої освіти за спеціальністю «Облік і оподаткування» факультету фінансів та обліку взяли участь у Всеукраїнському конкурсі студентських наукових робіт «Облік, аудит та оподаткування», який відбувся на базі Київського національного економічного університету імені Вадима Гетьмана.

Учасниками конкурсу стали: Гаврилюк Софія Павлівна (науковий керівник – Шаповалова Алла Павлівна, канд. екон. наук, доц.); Дахно Костянтин Юрійович (науковий керівник – Уманців Галина Вікторівна, канд. екон. наук, доц.). Конкурсанти  презентували свої ґрунтовні наукові роботи, які мали теоретичну та практичну значимість.

За роботу у галузевій конкурсній комісії Всеукраїнського конкурсу студентських наукових робіт «Облік, аудит та оподаткування» та об’єктивне оцінювання відзначено Фоміну Олену Володимирівну, завідувача кафедри обліку та оподаткування, доктора економічних наук, професора.

Державний торговельно-економічний університет нагороджено дипломом ІІ ступеня за ефективну організацію командної участі, високі наукові досягнення студентів та перемогу в командному заліку ІІ туру Всеукраїнського конкурсу студентських наукових робіт «Облік, аудит та оподаткування» у 2024-2025 навчальному році.

Пишаємося талановитими студентами. Ви – наша гордість!



13 травня 2025 року за сприяння кафедри обліку та оподаткування факультету фінансів та обліку в межах дисципліни «Звітність підприємств» була проведена гостьова лекція на тему «Трансфертне ціноутворення: лайфхак для глобального бізнесу» для здобувачів освітніх ступенів «бакалавр» і «магістр» спеціальності 071 «Облік і оподаткування». Також до лекції доєдналися викладачі факультету фінансів та обліку та студенти спеціальності 072 «Фінанси, банківська справа, страхування та фондовий ринок».

Запрошений гість – старший менеджер аудиторської компанії PwС Денис Бутило.

Ключовими питаннями лекції стали: сутність трансфертного ціноутворення, критерії контрольованих операцій, методи визначення звичайних цін у контрольованих операцій. Розглядали кейси, під час обговорення яких зі студентами аналізували конкретні ситуації та висвітлювали підходи до розв’язання проблемних питань, які виникають у  сфері трансферного ціноутворення.

Аліна Арустамян (спеціаліст із просування бренду роботодавця) ознайомила студентів з основними напрямами практичної діяльності у сфері трансфертного ціноутворення в компанії PwС.

Щиро дякуємо представникам компанії PwС за цікаву, змістовну, інтерактивну лекцію!



У межах відзначення Дня факультету фінансів та обліку, за ініціативи кафедри обліку та оподаткування, 23 квітня 2025 року відбулася гостьова лекція на тему «Limitless opportunities with АССА»/«Можливості без меж з АССА».

Спікерка – Вікторія Волотовська, менеджер з розвитку бізнес відносин АССА (Association of Chartered Certified Accountants) Східної та Північної Європи.

Пані Вікторія у своїй доповіді зосередила увагу на перевагах акредитації освітніх програм, за якими навчаються студенти ДТЕУ, здобуваючи знання за освітніми ступенями «бакалавр» і «магістр» зі спеціальності «Облік і оподаткування». Студенти отримали відповіді на такі запитання: «Як кваліфікація АССА може покращити життя?», «Яка послідовність складання екзаменів АССА?», «Як підготуватися до іспиту АССА і на яких ресурсах можна отримати інформацію для підготовки?», а також щодо отримання сертифікатів АССА та подальшого розвитку професійної кар’єри у сфері обліку, оподаткування й аудиту. Вікторія Волотовська зауважила про важливість знань з етики, що допоможе в набутті професійних навичок, які сприятимуть працевлаштуванню, а також розвитку умінь комунікувати в команді з переговорів, комерційній обізнаності та лідерству.

На зустрічі були присутні аспіранти Микола Дяденко та Андрій Пилипчук, які мають сертифікати АССА. Микола Дяденко поділився своїм досвідом і надав корисні поради студентам щодо плану складання іспитів АССА.

Факультет фінансів та обліку, кафедра обліку та оподаткування, дякує АССА за довіру та високу оцінку освітніх програм кафедри, а також пані Вікторії Волотовській за цікаву, корисну лекцію та плідну співпрацю останні роки.



У межах відзначення Дня факультету фінансів та обліку, за ініціативи кафедри обліку та оподаткування, 22 квітня 2025 року відбувся майстер-клас на тему «Роль професійної етики у посиленні довіри до професії бухгалтера». 
Спікерка – Ольга Ромашко, доцент, кандидат економічних наук, доцент кафедри обліку та оподаткування.
Майстер-клас відвідали студенти факультету фінансів та обліку, які навчаються за різними освітніми програмами. Спікерка зауважила про важливість дотримання фундаментальних принципів етики професійних бухгалтерів під час надання професійних послуг як у бізнесі, так і у публічній практиці. Вона зазначила, що порушення цих принципів породжує різні види загроз, які негативно впливають на ділову репутацію бухгалтера та зменшують довіру суспільства до самої професії. 
Після завершення майстер-класу, Ольга Ромашко відповіла на запитання студентів щодо зарахування теоретичних знань з етики під час складання кваліфікаційного іспиту аудитора та про можливість отримати сертифікат з професійної етики аудитора.


У квітні 2025 року на базі Державного податкового університету за підтримки Міністерства фінансів України, Державної податкової служби України та А1 Consulting, відбулась Всеукраїнська студентська олімпіада з оподаткування 2.0.

Учасниками стали здобувачі вищої освіти Державного торговельно-економічного університету, факультету фінансів та обліку, спеціальності «Облік і оподаткування» (студентка 1 курсу, 1-м групи ФФО Боровик Анастасія Іванівна; студентка 3 курсу, 1 групи ФФО Клименко Дар`я Сергіївна; студентка 1 курсу, 1-м групи ФФО Мірошниченко Світлана Віталіївна), які презентували свої рішення, обстоювали власну позицію та відповідали на численні запитання членів журі, спираючись на свої ґрунтовні знання.

Журі було відзначено високу підготовку та рівень знань з податкової проблематики здобувачів вищої освіти та нагороджено їх сертифікатами.

Пишаємося талановитими студентами. Ви – наша гордість!


15 квітня 2025 року кафедра обліку та оподаткування ДТЕУ провела Всеукраїнську студентську наукову конференцію «Вектори розвитку обліку та оподаткування в умовах соціально-економічних викликів».

Метою заходу було обговорення стану, розвитку обліку та оподаткування в Україні у воєнний час і особливостей подання звітності в цей період. 

Зі вступним словом на конференції виступили:

Анжеліка ГЕРЕСИМЕНКО – проректор з науково-педагогічної роботи та міжнародних зв’язків, доктор економічних наук, професор.

Тетяна КАНЄВА – декан факультету фінансів та обліку, доктор економічних наук, професор.

Олена ФОМІНА – завідувач кафедри обліку та оподаткування, доктор економічних наук, професор.

Андрій ПИЛИПЧУК, начальник департаменту обліку і звітності ТОВ «Дата Ван Юкрейн».

Основні напрями конференції:

1. International and national practice of improving accounting.

2. Облік та оподаткування діяльності підприємств.

3. Звітність підприємств в умовах цифровізації та сталого розвитку.

4. Облікова політика підприємства: галузеві особливості.

5. Податковий консалтинг: вітчизняний та зарубіжний досвід.

На конференції виступили студенти різних факультетів ДТЕУ (ФФО, ФТМ, ФМТП, ФТБ), студенти Вінницького торговельно-економічного інституту ДТЕУ та Відокремленого структурного підрозділу «Київський торговельно-економічний фаховий коледж ДТЕУ».

За результатами презентованих наукових робіт перемогу здобули такі студенти:

  • Секція 1: 1 місце – Златєва Марія Дмитрівна (ФТБ, 4 курс, гр. 15а), Златєва Парасковія Дмитрівна (ФТБ, 4 курс, гр. 15а); 2 місце – Бурдак Софія Костянтинівна (ФМТП, 2 курс, гр. 2а), Степанова Єлизавета Євгенівна (ФМТП, 2 курс, гр. 2а), Тертична Юлія Анатоліївна (ФМТП, 2 курс, гр. 2а); 3 місце – Вангородська Наталія Русланівна (ФМТП, 2 курс, гр. 2а), Павленко Віолетта В’ячеславівна (ФМТП, 2 курс, гр. 2а), Малега Дар’я Максимівна (ФТБ, 4 курс, гр. 15а), Атмажова Анастасія Іванівна (ФТБ, 4 курс, гр.15а), Василишина Анастасія Олексіївна (ФМТП, 2 курс, гр. 2а).
  • Секція 2: 1 місце – Черевань Анастасія Анатоліївна (ФФО, 1 курс, гр. 1м); 2 місце – Івасюк Кароліна Віталіївна (ФФО, 2 курс, гр. 1); 3 місце – Кропотов Петро Петрович (ФОЕМ, 2 курс, гр. ФБС-21), Сіманько Катерина Валеріївна (ФФО, 2 курс, гр. 1).
  • Секція 3: 1 місце – Нікітіна Наталія Юріївна (ФФО, 2 курс, гр. 2); 2 місце – Плахотнік Артем Віталійович (ФОЕМ, 2 курс, гр. ФБС-21); 3 місце – Протасова Анна Ігорівна (ФФО, 4 курс, гр. 1), Сезоненко Микита Олексійович (ФФО, 4 курс, гр. 2), Філяєва Софія Владиславівна (ФФО, 4 курс, гр. 2).
  • Секція 4: 1 місце – Боровик Анастасія Іванівна (ФФО, 4 курс, гр. 2); 2 місце – Жук Тетяна Андріївна (ФТМ, 2 курс, гр. 10); 3 місце – Піддубна Вікторія Олександрівна (ФФО, 2 курс, гр. 2), Томіна Оксана Сергіївна (ФФО, 4 курс, гр. 2).
  • Секція 5: 1 місце – Черевань Анастасія Анатоліївна (ФФО, 1 курс, гр. 1-м); 2 місце – Пугач Валерія Сергіївна (ФФО, 4 курс, гр. 2) та Хижняк Анна Олександрівна (ФФО, 4 курс, гр. 2); 3 місце – Мідяківська Вероніка Сергіївна (ФФО, 4 курс, гр. 2), Нілов Владислав Станіславович (ФФО, 4 курс, гр. 2).

Доповіді студентів науково обґрунтовані, відзначені сертифікатами, мають практичне, теоретичне значення.

Вітаємо учасників конференції та щиро бажаємо творчих успіхів!


За сприяння кафедри обліку та оподаткування факультету фінансів та обліку 01 квітня 2025 року відбувся вебінар для студентів на тему «Ведення бухгалтерського обліку в «СІЛЬПО». Спікерами заходу виступили представники компанії: заступник головного бухгалтера Віра Лаханська та начальник відділу обліку оптової торгівлі Оксана Дідух.

У заході взяли участь здобувачі вищої освіти «бакалавр» та «магістр» спеціальності 071 «Облік і оподаткування», а також інших спеціальностей, викладачі кафедри обліку та оподаткування.

Під час вебінару Оксана Дідух ознайомила студентів з особливостями ведення бухгалтерського обліку у великій мережі супермаркетів, а саме: з обліком товарних операцій, з обліком розрахунків з постачальниками та оптовими покупцями, відображенням процесів реалізації у програмному забезпеченні FZ Client та SAP. Приділили увагу обліку розрахунків з кінцевими споживачами під час використання балобонусів та подарункових сертифікатів. Віра Лаханська надала ґрунтовну інформацію щодо ведення обліку основних засобів з використанням програмного забезпечення SAP. Наприкінці вебінару спікери відповіли на численні питання студентів щодо перспектив розвитку бухгалтерського обліку компанії «СІЛЬПО».

Дякуємо спікерам за чудовий вебінар в атмосфері невимушеного спілкування  та сподіваємося на подальшу співпрацю!



За запрошенням кафедри обліку та оподаткування з 31 березня до 2 квітня 2025 року в межах дисципліни «Інформаційні системи і технології в обліку» пройшла серія зустрічей студентів 3 і 4 курсів спеціальності «Облік і оподаткування» у формі майстер-класів на тему «Організація електронного документообігу у програмі M.E.Doc».

Спікером була Агабабян Діана – спеціаліст із впровадження та автоматизації електронного документообігу та електронної звітності на підприємстві навчального центру групи компаній Linkos group.

На майстер-класах презентовано інтерфейс і функціональні можливості програмного продукту M.E.Doc для забезпечення внутрішнього і зовнішнього документообігу на підприємствах різного розміру і галузевого спрямування. Студенти набули сучасних професійних навичок, які необхідні для швидкого і безпечного погодження, підписання та обміну документами між співробітниками компаній, контрагентами та контролюючими органами.

Дякуємо компанії LINKOS GROUP за співпрацю та особисто Агабабян Діані за проведені практичні майстер-класи!



Освітньо-професійні програми «Облік і податковий консалтинг» та «Облік і оподаткування у міжнародному бізнесі», ОС «магістр», отримали акредитацію АССА.

Кваліфікація АССА визнається роботодавцями в усьому світі, що є перевагами для бухгалтерів і аудиторів при виборі місця роботи та побудові професійної кар’єри.

Навчаючись у Державному торговельно-економічному університеті @knute_official , студенти мають можливість отримати міжнародну кваліфікацію, що надалі сприятиме професійному зростанню та набуттю статусу повного членства в АССА після завершення навчання. Програма акредитована терміном на 5 років і поширюється на випускників, які навчалися з 01.01.2025 по 31.12.2029 за освітньо-професійними програмами «Облік і податковий консалтинг» та «Облік і оподаткування у міжнародному бізнесі». Випускники матимуть право на звільнення та автоматичне зарахування екзаменів із чотирьох предметів, що сприятиме їхньому професійному зростанню та можливості набуття статусу повного членства в АССА.

Висловлюємо вдячність АССА @acca.ukraine та сподіваємося на подальшу плідну співпрацю для розвитку професії бухгалтерів та аудиторів!



28 березня 2025 року кафедрою обліку та оподаткування у межах дисципліни «Інформаційні системи і технології в обліку» проведено майстер-клас на тему «Організація обліку в автоматизованому інформаційному середовищі QUINCEFIN». Засновник та керівник сервісу QUINCEFIN (Квінсфін) Олександр Апіченок розповів про історію, призначення і перспективи розвитку програмного продукту, представив його інтерфейс і функціональні можливості для управлінського обліку діяльності підприємств малого і середнього бізнесу за принципом «Бізнес у вашій кишені».

У майстер-класі взяли участь студенти 4 курсу бакалаврату, які навчаються за освітньо-професійною програмою «Облік і оподаткування», а також іншими спеціальностями.

Дякуємо спікеру за проведений захід та сподіваємось на подальшу співпрацю!



25 березня 2025 року за сприяння кафедри обліку та оподаткування факультету фінансів та обліку  відбувся тренінг для студентів на тему «Необхідні soft skills у бізнесі: приклади та як їх формувати».

Спікером заходу була Аліна Арустамян, спеціаліст з просування бренду роботодавця PwC-компанії,  яка входить до «Великої четвірки» («The Big Four») аудиторських компаній світу.

У заході взяли участь здобувачі вищої освіти «бакалавр» та «магістр» спеціальності 071 «Облік і оподаткування», а також інших спеціальностей, викладачі кафедри обліку та оподаткування.

Під час тренінгу студентів ознайомили з ключовими soft skills для молодих спеціалістів з обліку та оподаткування за версією PwC і навичками, які варто розвивати на початку кар’єри та дієвими методиками формування необхідних вмінь. За результатами тренінгу проведена вікторина щодо soft skills серед студентів. Студенти, які взяли участь у тренінгу, отримали сертифікат учасника.

Щиро вдячні команді PwC та Аліні Арустамян за  цікавий та пізнавальний захід, який викликав неабиякий інтерес у студентів, і сподіваємося на подальшу плідну співпрацю з компанією PwC!



Колектив кафедри обліку та оподаткування зустрів весну 2025 р. в салоні Проні Прокопівні, куди його гостинно запросив Музей М.П. Старицького, автора славнозвісної п’єси «За двома зайцями», події якої  відбувались в минулому столітті в Києві, на Подолі.

Дякуємо нашому колективу - Ви найкращі!



Напередодні весни викладачі кафедри обліку та оподаткування передали пацієнтам Київської міської психіатричної лікарні №1 ім. І.П. Павлова зібрані колективом кафедри одяг, взуття, посуд, санітарно - гігієні засоби.     

Пам'ятаємо, що добро – починається з нас!                                                            


19 лютого 2025 року на кафедрі обліку та оподаткування відбулась олімпіада зі спеціальності «Облік і  оподаткування», в якій взяли участь 19 студентів, що здобувають освітні ступені вищої освіти «бакалавр» і « магістр». 
За результатами олімпіади визначені її переможці:
1 місце – Черевань Анастасія (гр. 1-м);
2 місце - Мірошниченко Світлана (гр. 1-м)  і Коваленко Марія (гр. 4-1);
3 місце – Боровик Анастасія (гр. 1-м) і Томіна Оксана (гр. 4-2).

Вітаємо переможців олімпіади і всіх її учасників з високими результатами вирішення конкурсних завдань! 
Бажаємо подальших успіхів на професійній ниві!


18 лютого 2025 р. відбулась атестація здобувачів вищої освіти першого (бакалаврського) рівня спеціальності 071 "Облік і оподаткування" освітньої програми "Облік і оподаткування". За результатами атестації студенти заочної форми навчання здобули освітній ступінь бакалавра обліку і оподаткування.

Вітаємо бакалаврів зі здачею кваліфікаційного екзамену та чекаємо всіх на навчання у магістратурi!



12 лютого 2025 року була проведена профорієнтаційна зустріч викладачів кафедри обліку та оподаткування к.е.н., доцента Шаповалової А.П.,  д.е.н., професора, гаранта ОП «Облік і оподаткування в міжнародному бізнесі» Король С.Я., к.е.н., доцента, гаранта ОП «Облік і податковий консалтинг» Ромашко О.М., ст.викладача Кузьменко О.П. з випускниками ОС «бакалавр», спеціальності «Облік і оподаткування», заочної форми навчання.

Гаранти ОП Король С.Я. та Ромашко О.М. ознайомили з освітніми програмами ОС «Магістр» , їх змістом та конкурентними перевагами. Кузьменко О.П. ознайомила присутніх з умовами вступу до магістратури у 2025 році на основі диплому ОС «Бакалавр» зі спеціальності «Облік і оподаткування». Наприкінці зустрічі викладачі, які були присутні на зустрічі,  відповіли на запитання студентів.



7 лютого 2025р. викладачі кафедри обліку та оподаткування, аспіранти які навчаються за спеціальністю «Облік та оподаткування», відвідали освітній захід "Звітність зі сталого розвитку: огляд і перспективи запровадження в Україні", який був проведений Федерацією професійних бухгалтерів і аудиторів України.  
Лектор - укладач: Сергій МОСКВІН, Президент UCMA, к.е.н., член Наглядової Ради ФПБАУ.

На заході були розглянуті актуальні питання, а саме: 
- ІСТОРІЯ розвитку звітності зі сталого розвитку. Цілі та переваги звітності зі сталого розвитку. Термінологія звітності зі сталого розвитку.
- ОГЛЯД МІЖНАРОДНИХ СТАНДАРТІВ ЗВІТНОСТІ зі сталого розвитку.
- ОГЛЯД ЄВРОПЕЙСЬКОГО ЗАКОНОДАВСТВА щодо сталого розвитку.
- СТРАТЕГІЯ ЗАПРОВАДЖЕННЯ ПІДПРИЄМСТВАМИ ЗВІТНОСТІ зі сталого розвитку.
- ESG СТАНДАРТИ, ключові поняття ESG стандартів для бізнесу та інвесторів. Фактори, які слід враховувати при виборі ESG стандарту. Рекомендований шлях впровадження ESG стандартів (на прикладі CSRD-ESRS).    
- ДОДАТОК З ПИТАНЬ ESG ДО КОДЕКСУ корпоративного управління.
- СТАЛИЙ РОЗВИТОК У РІЧНОМУ ЗВІТІ емітента цінних паперів.

Дякуємо ФПБАУ та лектору за такий цікавий та корисний захід!



3 лютого 2025 р. на кафедрі обліку та оподаткування було проведено методичний семінар "Комунікація наукового керівника та магістра", спікерами якого були гарант освітньої програми "Облік і оподаткування в міжнародному бізнесі" д.е.н, проф. Король С.Я.  та гарант освітньої програми "Облік і податковий консалтинг" к.е.н., доц. Ромашко О.М.
На семінарі було обговорено основні вимоги до написання кваліфікаційних робіт та наукових статей, їх оформлення та терміни подання, а також дотримання академічної доброчесності.


19 грудня 2024р.,  з нагоди різдвяно – новорічних свят, кафедра обліку та оподаткування  відвідала Театр драми і комедії на лівому березі, де переглянула філософсько – ліричний спектакль «Альбатроси» за п’єсою американського драматурга Фредеріка Строппеля, яка  присвячена вічному почуттю – коханню, що притаманно будь – якій людині і в будь – якому віці, стверджуючи, що необхідно «жити, поки живий».



18 грудня 2024р. на кафедрі обліку та оподаткування був проведений І тур випускних кваліфікаційних робіт (проектів).

Конкурсна комісія зі спеціальності 071 Облік оподаткування» освітніх програм
«Облік і оподаткування в міжнародному бізнесі», «Облік і податковий консалтинг» розглянула 
30 випускних кваліфікаційних робіт студентів.

За підсумками роботи конкурсної комісії визначено кращі випускні кваліфікаційні роботи:
І місце отримала Дундар Дар`я (науковий керівник к.е.н., доц. Шаповалова А.П.).
ІІ місце розділили Циганчук Оксана (науковий керівник к.е.н., доц. Ромашко О.М.) та Фоменко Валерія (науковий керівник д.е.н., проф. Фоміна О.В.).
ІІІ місце розділили Демидюк Вікторія (науковий керівник к.е.н., доц. Ромашко О.М.) та
Бурикіна Вікторія (науковий керівник к.е.н., доц. Уманців.).

Вітаємо переможців та бажаємо перемоги, натхнення, наполегливості, невичерпної енергії, життєвої мудрості, нових досягнень!



За сприяння кафедри обліку та оподаткування факультету фінансів та обліку 17 грудня 2024 року відбулося урочисте підписання Меморандуму про співпрацю між ДТЕУ та ТОВ «БДО» з метою налагодження співробітництва у підготовці висококваліфікованих спеціалістів у сфері бухгалтерського обліку та оподаткування, а також задля поширення інноваційних і новітніх технологій у навчанні.

На зустрічі від ТОВ «БДО» були присутні: 
Ірина Книжникова –керівник BDO Academy;
Алла Ступенко – керівник відділу маркетингу; Наталія Лях – аудитор, менеджер.
Від університету – Наталія Притульська, перший проректор з науково-педагогічної роботи;
Тетяна Канєва – декан факультету фінансів та обліку; Олена Фоміна – завідувач кафедри обліку та оподаткування.

Дякуємо партнерам за зустріч! Впевнені, що це стане початком взаємовигідної співпраці, як-от: проведення спільних наукових досліджень та публікації їхніх результатів; підвищення кваліфікації, стажування фахівців; організація різноманітних заходів – конференцій, семінарів, бізнес-форумів, круглих столів, Днів кар’єри, Ярмарків вакансій; забезпечення участі співробітників у навчальному процесі університету; організації та забезпечення умов здійснення практичної підготовки студентів університету у ТОВ «БДО». Це своєю чергою сприятиме підвищенню якості вищої освіти, професійному становленню викладачів, а для студентів стане можливостю почати свою професійну кар’єру в міжнародній компанії, здобути цінний досвід та розкрити свій потенціал.



6 листопада 2024 року за запрошенням кафедри обліку та оподаткування Центральне міжрегіональне управління ДПС по роботі з великими платниками податків організували зустріч для здобувачів освітнього ступеня «магістр» факультету фінансів та обліку.

Запрошені гості: Яцишин Олексій Віталійович, заступник начальника управління по роботі з податковим боргом; Дробенюк Олена Олександрівна, начальник управління податкового аудиту позапланових перевірок.

На зустрічі обговорили питання актуальності та важливості роботи  податківців. Пан Олексій зазначив, що робота в органах ДПС України безпосередньо впливає на формування та наповнення бюджету, створення сприятливих умов для розвитку бізнесу. Під час зустрічі було розглянуто кейс алгоритму роботи зі стягнення податкового боргу.

Здобувачі із цікавістю сприймали інформацію та ставили запитання щодо можливості проходження практики в управлінні, існуючих обмеженнях при прийомі на роботу, перспектив кар’єрного зростання, переходу в інші відділи, браку кадрів через міграцію в умовах воєнного стану тощо.

Висловлюємо слова щирої подяки шановним гостям та сподіваємося на подальшу співпрацю!



31 жовтня 2024 року відбувся круглий стіл «Інклюзивна освіта в Украïні» за участі гарантів та здобувачів освітніх програм кафедри обліку та оподаткування факультету фінансів та обліку ОС «бакалавр» «Облік і оподаткування», «Облік, оподаткування та аудит»  та ОС «магістр» «Облік і податковий консалтинг», «Облік і оподаткування у міжнародному бізнесі»  спеціальності 071 «Облік і оподаткування» та Костянтина Галака, PhD, спеціаліста програми інклюзивної освіти UNICEF Україна.

На засіданні круглого столу пан Костянтин поділився досвідом розвитку інклюзивної освіти в Україні, її формами та перспективами. Було обговорено окремі напрями співпраці, а саме: проведення профорієнтаційних заходів, популяризацію університету в цілому та спеціальності «Облік і оподаткування», а також участь викладачів у благодійних заходах, у проведенні занять з основ обліку, податків та інших економічних питань для осіб з особливими освітніми потребами та інше.

Гість відзначив, що у Державному торговельно-економічному університеті організація освітнього процесу осіб з особливими освітніми потребами здійснюється з урахуванням чинних норм законодавства. Для навчання та проживання таких осіб в університеті створено сприятливі умови, які постійно поліпшуються.



На кафедрі обліку та оподаткування 25 жовтня 2024р. відбулися захисти курсових робіт з управлінського обліку студентів 4го курсу ФФО.


Публічний захист робіт дозволив студентам представити власні результати дослідження з управлінського обліку, стану його розвитку та основ реалізації.


Захищено 26 робіт!

Вітаємо студентів з успішним захистом!


24 жовтня 2024 року за сприяння кафедри обліку та оподаткування факультету фінансів та обліку в межах дисципліни «Облік на підприємствах малого бізнесу» було проведено гостьову лекцію на тему «Правила контрольованих іноземних компаній (КІК) як один із інструментів деофшоризації економіки України» для здобувачів освітнього ступеня «бакалавр» та «магістр» спеціальності 071 «Облік і оподаткування».

Запрошений гість – Ольга РЕШЕТНИК, генеральний директор компанії «UKRAINIAN NATIONAL AUDIT COMPANY», сертифікований аудитор, податковий консультант, голова Центрального округу Спілки податкових консультантів України, спеціаліст із МСФЗ, сертифікований за програмою International Association of Book-keepers (IAB). У лекції було висвітлено такі ключові питання, як особливості оподаткування контрольованих іноземних компаній та вплив впровадження правил КІК на економіку нашої країни. Студенти виявили зацікавленість запропонованою темою лекції та взяли активну участь у її обговоренні.

Висловлюємо слова щирої подяки пані Ользі за цікаву і змістовну лекцію, сподіваємось на подальшу співпрацю!


ПЕРШИЙ ТИЖДЕНЬ СІМА БІЗНЕС-ГРИ ПОЗАДУ!
А ми вже маємо перші результати!

Вітаємо наших найкращий студентів 4 курсу спеціальності " Облік і оподаткування" з успішним проходженням бізнес -гри!

Не забуваємо, що ціль гри - не тільки нові знання та навичкі, але і активність і ініціативність, які будуть оцінені спонсором гри - компанією BDO Ukraine !
Тож граємо  далі!!!

Інститутом вищої кваліфікації спільно з кафедрою обліку та оподаткування ДТЕУ 7-10 жовтня 2024 року проведено навчання для державних службовців – працівників Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сферах електронних комунікацій, радіочастотного спектра та надання послуг поштового зв’язку (НКЕК) за спеціальною короткостроковою програмою «Особливості бухгалтерського обліку суб’єктів господарювання у сфері електронних комунікацій, зокрема суб’єктів господарювання із значним ринковим впливом».

Програма розроблена і реалізована колективом викладачів кафедри обліку та оподаткування із залученням практикуючих аудиторів:

Кузубом М.В. – старшим викладачем, сертифікованим аудитором, директор-аудитором Аудиторської фірми “ЮВМ-аудит”,
Костюченко В.М. – доктором економічних наук, професором, Членом Федерації професійних бухгалтерів і аудиторів України та Європейської Асоціації Бухгалтерів,
Білокриницькою К.В. – керівником відділу форензік та супроводу угод в Grant Thornton (Україна), сертифікованим аудитором України,
Дяденком М.С. - членом АССА, сертифікованим аудитором України, менеджером з аудиту в Grant Thornton (Україна),
під керівництвом завідувача кафедри, доктора економічних наук, професора Фоміної О.В.


За ініціативою кафедри обліку та оподаткування факультету фінансів та обліку 17 жовтня 2024 року було проведено щорічний студентський круглий стіл «Облік, звітність та оподаткування в умовах забезпечення сталого розвитку економіки». Мета заходу – обговорення актуальних питань стану і розвитку обліку, звітності та оподаткування в умовах забезпечення сталого розвитку економіки України.

Зі вступним словом під час круглого столу виступили:

Герасименко Анжеліка Григорівна, проректор з науково-педагогічної роботи та міжнародних зв’язків, доктор економічних наук, професор;

Канєва Тетяна Володимирівна, декан факультету фінансів та обліку, доктор економічних наук, професор;

Фоміна Олена Володимирівна, завідувач кафедри обліку та оподаткування, доктор економічних наук, професор.

У заході взяли участь:

Олендій Остап Тарасович, сертифікований аудитор, АССА, магістр бізнес-адміністрування Шеффілдського Університету, кандидат економічних наук, керівник аудиторської практики та віце-керуючий партнер аудиторської компанії «Grant Thornton Ukraine».

Волотовська Вікторія Юріївна, менеджер з розвитку бізнес відносин АССА Північної та Східної Європи.

Студенти, які здобувають вищу освіту за спеціальністю «Облік і оподаткування», «Фінанси, банківська справа, страхування та фондовий ринок», а також навчаються на факультеті торгівлі та маркетингу, викладачі ДТЕУ.

Стейкголдери відзначили актуальність обраних тем студентських досліджень, а також підкреслили високий рівень підготовки кожної доповіді.

З програмою круглого столу та презентаціями доповідей можна ознайомитися за посиланням: https://knute.edu.ua/blog/read/?pid=48663


В день Глобального дня етики Федерація професійних бухгалтерів і аудиторів України (ФПБАУ) провела форум «Час посилення професійного етики», у якому взяли участь викладачі кафедри обліку та оподаткування факультету фінансів та обліку ДТЕУ та здобувачі спеціальності 071 «Облік і оподаткування».

Спікерами Форуму виступили керівники різних підприємств, бухгалтери, аудитори, представники державних установ, закладів вищої освіти та партнери з різних сфер діяльності. З доповіддю на тему «Значення професійної етики у підготовці фахівців з обліку та оподаткування» виступила Олена Фоміна, доктор економічних наук, професор, завідувач кафедри обліку та оподаткування ДТЕУ.

Багато спікерів у доповідях зауважили, що початковий професійний розвиток тісно пов’язаний з університетською освітою. Щоб упровадити в навчальний процес освітню компоненту з професійної етики бухгалтерів, потрібно розробити чітку методику, яка передбачатиме аналіз впливу етичних категорій, наслідків недотримання принципів професійної етики на діяльність професійних бухгалтерів, а також дотримання інтересів суспільства. У стандартах вищої освіти всіх освітніх рівнів визначено, як загальні та фахові компетентності, так і результати навчання здобувачів вищої освіти, які передбачають опанування професійної етики бухгалтерів.

Тому, впровадження професійної етики в освітні програми підготовки здобувачів є необхідною умовою для формування відповідальних, компетентних і свідомих фахівців з обліку і оподаткування, що сприяє розвитку етичного бізнес-середовища в цілому.  

Дякуємо ФПБАУ за запрошення до участі у такому важливому заході!



16 жовтня 2024 року за сприяння кафедри обліку та оподаткування факультету фінансів та обліку фахівцями аудиторської компанії PwС, яка входить до «Великої четвірки» («The Big Four») аудиторських компаній світу, проведено воркшоп на тему «Основи фінансової звітності, визначення та відображення фінансових результатів».

Спікери заходу Ірина Тютюник (менеджер), Маргарита Цилюрик (старший аудитор), Аліна Арустамян (спеціаліст із просування бренду роботодавця) презентували практичний кейс із відображення основних бізнес процесів реального виробничого підприємства (закупівлі, виробництва та реалізації готової продукції), розкриття інформації про основні об’єкти обліку та результати діяльності підприємства у фінансовій звітності; загальних підходів щодо проведення аудиту показників фінансової звітності.

У заході взяли участь 76 студентів, які здобувають  ступінь вищої освіти «бакалавр» спеціальностей 071 «Облік і оподаткування» та 072 «Фінанси, банківська справа, страхування та фондовий ринок», викладачі кафедри обліку та оподаткування. Студенти-учасники взяли активну участь у бліц-опитування спікерів з питань ведення обліку та складання фінансової звітності.

Щиро вдячні спікерам-представникам PwС за цікаву і корисну зустріч і сподіваємося на подальшу плідну співпрацю!



10 жовтня 2024 року за сприяння кафедри обліку та оподаткування факультету фінансів та обліку в межах дисципліни «Облік і фінансове звітування за міжнародними стандартами» та «Облік і оподаткування діяльності міжнародних корпорацій» була проведена гостьова лекція на тему «Досвід застосування Міжнародних стандартів фінансової звітності» для здобувачів освітнього ступеня «магістр» спеціальності 071 «Облік і оподаткування».

Запрошений гість – доктор економічних наук, професор Міжнародного інституту менеджменту (МІМ - Київ), член Ради з Міжнародних стандартів фінансової звітності при Міністерстві фінансів України Голов Сергій Федорович. Ключовими питаннями лекції стали: труднощі та недоліки МСФЗ та МСФЗ в Україні: історія, сучасність, майбутнє. Голов Сергій Федорович провів лекцію в інтерактивному форматі на високому професійному рівні. Студенти проявили зацікавленість до теми лекції і задавали питання. Наприкінці лекції студентам був запропонований для вирішення кейс.

Висловлюємо слова щирої подяки Голову Сергію Федоровичу за цікаву і змістовну лекцію!



9 жовтня 2024 року на кафедрі обліку та оподаткування відбулося чергове засідання студентського наукового Клубу професійного бухгалтера (керівник - к.е.н., доцент Шаповалова А.П., голова – Пугач Валерія, студентка 4 курсу спеціальності «Облік і оподаткування»).

Засідання було присвячено обговоренню питань облікової політики, її проблемним аспектам (доповідач Протасова Анна, гр.4-1) та питань професійної етики бухгалтерів та аудиторів (доповідач Піддубна Вікторія, гр. 2-1).

Запрошена гостя Скульбуденко Тетяна – випускниця кафедри обліку та оподаткування університету, а нині начальник відділу андерайтингу малого бізнесу управління кредитних ризиків АБ Укргазбанк, поділилася зі студентами практичним досвідом роботи в аудиторській компанії (в сфері аутсорсингу), можливостями працевлаштування і професійного зростання фахівців з обліку, оподаткування та аудиту, ознайомила студентів з проблемними питаннями, які виникають при кредитуванні суб’єктів господарювання, які пов’язані з веденням останніми бухгалтерського обліку та складанням фінансової звітності.

Щиро вдячні спікеру Скульбуденко Тетяні за проведену корисну зустріч і сподіваємося на подальшу плідну співпрацю!



Театр на Подолі – приклад європейського театру, в якому мінімалізм поєднано з технологіями!


Колектив кафедри, до дня працівників освіти, відвідав виставу “1984” за п'єсою Michael J. Sullivan по роману Джорджа Орвелла. Це знаменита антиутопія, що була написана у 1949 року і з кожним роком стає ближчою до життя!
Вистава вдалась, була дуже емоційною та феєричною одночасно! А прогулянка вечірнім Києвом стала чудовим завершення святкового вечора!

Зі святом дорогі наші колеги!



20 вересня 2024 року на запрошення компанії PwС – аудиторської компанії «Великої четвірки», студенти спеціальності 071 «Облік і оподаткування» (зокрема члени студентських клубів ім. Луки Пачолі та Професійного бухгалтера) та студенти спеціальності 072  «Фінанси, банківська справа, страхування та фондовий ринок» відвідали офіс компанії PwС та ознайомились з її діяльністю «зсередини».

Фахівці компанії Аліна та Вікторія провели цікаву лекцію для студентів, в якій розповіли про напрями діяльності PwС та загальну методику проведення аудиту, ознайомили студентів з вимогами до претендентів на вакансії у компанії, порядком працевлаштування та умовами роботи.

Під час екскурсії студенти взяли участь у вікторині на знання методів аудиту фінансової звітності та отримали відповіді на запитання щодо діяльності PwС і про заходи, які проводяться компанією для здобувачів вищої освіти.

Зустріч з фахівцями компанії та екскурсія офісом викликали неабиякий інтерес у студентів!

Щиро дякуємо компанії PwС та ії фахівцям за надану можливість відвідати офіс компанії, отримати цінну інформацію. Сподіваємось на подальшу плідну співпрацю!



3 вересня 2024 року на кафедрі обліку та оподаткування відбулося чергове засідання студентського наукового Клубу професійного бухгалтера (керівник - к.е.н., доцент Шаповалова А.П., голова – Пугач Валерія, студентка 4 курсу спеціальності «Облік і оподаткування»).

Засідання Клубу було присвячено обговоренню питань майбутнього професій у сфері обліку, оподаткування та аудиті (доповідач Борисенко Марія, гр.4-1), змінам в оподаткуванні вітчизняних суб’єктів господарювання (доповідач Томіна Оксана, гр. 4-2).

Запрошений гість Покуса Андрій – випускник кафедри обліку та оподаткування університету, а нині старший фінансовий менеджер компанії Devoted Studios, поділився зі студентами практичним досвідом опанування професії, ознайомив студентів з сучасними вимогами практики щодо професійного рівня фахівців і викликів сьогодення та найближчого майбутнього в сфері обліку, оподаткування та аудиті. Компетентність фахівців та їх постійний розвиток є запорукою успішного оволодіння потрібним набором навичок в умовах зміни бізнес-процесів, викликаних стрімким розвитком новітніх технологій, а також змін законодавчих норм.

Готуємось до змін вже сьогодні!




02 вересня 2024 р. відбулась зустріч викладачів зі студентами І курсу ФФО спеціальності 071"Облік і оподаткування", освітньої програми "Облік, оподаткування та аудит".  
✔️Під час зустрічі студенти були ознайомлені:
-    з особливостями освітньої програми "Облік, оподаткування та аудит", 
-    з діючими положеннями ДТЕУ щодо організації навчального процесу, порядком оцінювання результатів навчання тощо;
-    з навчальним планом освітньої програми, переліком обов’язкових та вибіркових дисциплін; порядком обрання дисциплін за вибором студента;
-    з розміщенням матеріалів щодо організації освітнього процесу, інформаційним пакетом ЄКТС на сайті університету;
-    з системою керування освітнім процесом ДТЕУ «МІА:Освіта», корпоративною поштою, інформаційними можливостями особистого кабінету студента;
-    з системою дистанційного навчання (СДН) тощо.
✨Вітаємо студентів І курсу з початком  навчання у дружній великій родині ДТЕУ за освітньою програмою «Облік, оподаткування та аудит»! 
Бажаємо щасливого студентського життя, успіхів у навчанні, професійного й особистісного розвитку, мирного неба над головою!
 Саме ви – запорука подальшого розвитку  гідного європейського майбутнього України


28 серпня 2024 року за сприяння кафедри обліку та оподаткування факультету фінансів та обліку в межах дисципліни «Управлінський облік» проведено гостьову лекцію на тему «Управлінський облік міжнародних компаній».

Спікер заходу – Луців Андрій, фінансовий директор ДП «ФМ ЛОЖІСТІК ДНІПРО».

У заході взяли участь 20 студентів 4 курсу денної форми навчання ФФО, які здобувають ступінь вищої освіти «бакалавр» спеціальності 071 «Облік і оподаткування», викладачі університету.

Майстер-клас мав чітко виражену практичну спрямованість – формування навичок студентів щодо ведення управлінського обліку на підприємстві, складання управлінської звітності з використанням сучасних програмних продуктів.

Щиро вдячні спікеру Луціву Андрію за проведену корисну зустріч  і сподіваємося на подальшу плідну співпрацю!



Вітаємо наший найкращих першокурсників зі спеціальності 071 "Облік і оподаткування" в родині факультету фінансів та обліку Державного торговельно-економічного університету!

Нехай Ваші здібності та наполегливість стануть запорукою визначних успіхів!!!


10.09.2024
41421
остання редакція 12.06.2025
41421