logo
Кафедра дизайну, інжинірингу та землеустрою
Кафедра дизайну, інжинірингу та землеустрою
logo
Кафедра дизайну, інжинірингу та землеустрою
img

Новини кафедри

дизайну, інжинірингу та землеустрою

24 вересня 2024 року для студентів освітньої програми «Землеустрій та кадастр» старшим викладачем Богданом Соссою було проведено відкрите практичне заняття з дисципліни «Засоби вимірювань» на тему «Виконання геометричного нівелювання». Мета заняття – ознайомлення здобувачів вищої освіти з порядком використання оптичного нівеліра та нівелірної рейки для визначення перевищень між точками на місцевості. Захід приурочено до відкриття лабораторії ГІС-технологій, яку відвідали: ректор університету Анатолій Мазаракі, перший проректор з науково-педагогічної роботи Наталія Притульська і декан факультету технологій та бізнесу Надія Ведмідь.

Гостям було презентовано матеріально-технічну базу лабораторії і функціональні можливості програми Topocad компанії ADTOLLO (Швеція) для обробки результатів вимірювань. Студенти в супроводі пана Богдана відпрацювали алгоритм підготовки приладу до роботи, після чого закріпили отримані навички шляхом експериментального дослідження рельєфу прилеглої території ДТЕУ. Завершилося заняття фіксацією результатів вимірювань у журналі геометричного нівелювання з їх подальшою обробкою у програмному забезпеченні.

Наприкінці заходу було відзначено педагогічну майстерність викладача і високу мотивацію студентства до навчання.


6 вересня 2024 року для здобувачів вищої освіти за освітньою програмою «Землеустрій та кадастр» (ОС "бакалавр" і "магістр") було організовано лекцію-зустріч із фахівцем-практиком на тему «Нормативно-правове забезпечення топографо-геодезичної діяльності». Спікер заходу – Юлія Крошка, завідувач відділу економіки, управління та організації будівництвом Державного підприємства «Науково-дослідний інститут будівельного виробництва», співавтор ДБН щодо інженерно-геодезичних вишукувань, інженерних робіт у будівництві, геофізичного моніторингу будівель і споруд.

Майбутні спеціалісти отримали уявлення про нормативні вимоги до виконання топографо-геодезичних робіт, порядок застосування нормативно-правових актів у сфері топографо-геодезичної і картографічної діяльності, види геодезичних робіт у будівництві. Додатковим елементом мотивації до старанного навчання і подальшого кар’єрного зростання студентів стали продемонстровані їм форми існуючих сертифікатів для геодезистів як уособлення найвищої професійної майстерності фахівця даної галузі.


30 серпня 2024 року для студентів бакалаврату і магістратури освітньої програми «Землеустрій та кадастр» було проведено відкриту лекцію на тему «Геодезичні прилади та системи автоматичного управління будівельною технікою». Запрошений гість – Штонда Євгеній Олександрович, керівник компанії "УКРГЕО-ПРОЕКТ МС". Підприємство займається продажем, монтажем, гарантійним та післягарантійним обслуговуванням автоматичних 2D- та 3D-систем нівелювання TOPCON для дорожньо-будівельної техніки, геодезичного обладнання, комплектуючих та програмного забезпечення торгових марок TOPCON, SOKKIA, NEDO, ZOLLER+FRÖHLICH, FISCO, TinyMobileRobots, Bosch та TOPOCAD.

Студенти були ознайомлені з основними категоріями спеціалізованої продукції, що пропонує компанія, специфікою підбору необхідного обладнання і програмного забезпечення згідно із технічними вимогами клієнта. Особливу увагу було приділено навчанню фахівцями ТОВ «УКРГЕО-ПРОЕКТ МС» роботі з новими приладами та програмним забезпеченням, передачі досвіду ефективного використання устаткування, вирішенню завдань гарантійного та післягарантійного обслуговування обладнання.


29 травня 2024 року на факультеті технологій та бізнесу відбулась Всеукраїнська студентська наукова конференція «ЗЕМЛЕУСТРІЙ ТА КАДАСТР: ОСВІТНІ ТРЕНДИ»За програмою заходу було передбачено обговорення висвітленої у доповідях студентів проблематики на двох дискусійних платформах: «Геоінформаційні технології в землеустрої» і «Топографо-геодезичне забезпечення в землеустрої». Загалом у роботі конференції взяли участь 25 здобувачів вищої освіти, у тому числі з Національного університету харчових технологій, і викладачі кафедри. Виступи учасників охопили низку напрямів, пов’язаних з обігом землі та інших біоресурсів: читання топографічних карт, оптичні геодезичні прилади, обладнання для дистанційного зондування землі (ДЗЗ), спектральний аналіз ґрунтів, стан геодезичної мережі України, аерофотозйомка БПЛА, програмне забезпечення для обробки геопросторових даних, кіберзахист геодезичних даних тощо.

Конференція пройшла в атмосфері жвавого обговорення, студенти отримали цінні навички ділової комунікації, адресування ідей та думок.


28 травня 2024 року на факультеті технологій та бізнесу відбулась Всеукраїнська студентська наукова конференція «ПОДОРОЖІ. КУЛЬТУРА. СПОРТ: ТРЕНДИ ІННОВАЦІЙНОГО РОЗВИТКУ». Студенти освітньої програми 022 «Дизайн» взяли участь у роботі дискусійної платформи «Дизайн: ідеї, інновації, інсайти». Обговорення передбачало 15 доповідей, у засіданні дискусійної платформи взяли участь 27 здобувачів вищої освіти та викладачі. Були представлені доповіді з наступних напрямів дизайну: живопис, графічний дизайн, дизайн інтер’єру, звуковий дизайн, ландшафтний дизайн, психологія дизайну, колористика тощо. Усі доповіді відрізнялися актуальністю та достатньою глибиною проведеного аналізу інформаційних джерел.


За ініціативою кафедри дизайну, інжинірингу та землеустрою в режимі Zoom-конференції 15 травня 2024 року було проведено круглий стіл «Європейський та національний виміри реформування дизайн-освіти». Мета заходу – консолідація зусиль науковців, освітян, стейкголдерів для удосконалення змісту освітньо-професійних програм та реалізації принципу практичної спрямованості підготовки фахівців з дизайну.

З вітальним словом до учасників круглого столу звернувся Сергій Павловський, директор комунальної науково-дослідної установи «Науково-дослідний інститут соціально-економічного розвитку міста», доктор медичних наук, професор. Гість наголосив на важливості залучення фахівців сфери дизайну до повоєнної відбудови економіки України і запросив студентство та викладачів до реалізації грантових проєктів під егідою КМДА.

Модератор заходу, завідувач кафедри дизайну, інжинірингу та землеустрою Олена Палієнко, підкреслила важливість постійної взаємодії представників освітянського і бізнес-середовища щодо напрацювання рішень, необхідних для набуття здобувачами вищої освіти затребуваних на ринку праці компетентностей. Декан факультету технологій та бізнесу Надія Ведмідь охарактеризувала конкурентні переваги здобуття вищої освіти за спеціальністю «Дизайн» у ДТЕУ, окреслила перспективи запровадження дуальної освіти за відповідною освітньо-професійною програмою, анонсувала відкриття спеціалізованої лабораторії скульптури і керамічного мистецтва.

Під час виступів і панельних дискусій учасники охопили широкий спектр питань, як-от: європейські практики проведення міжнародних конкурсів з дизайну; етапи і принципи дизайн-мислення; метрики ефективності дизайн-освіти; виклики та перспективи генеративного дизайну; тонкощі професії ландшафтного дизайнера; дефіцит візуального контенту в сучасній дизайн-освіті.

Спікерами заходу були відомі фахівці та керівники в сфері дизайну, а саме:

  • Юлія Данілова – регіональний директор «SBID Ukraine», генеральний директор і засновник «Domio Group», співзасновник видавництва «Domio Publishing», запрошений головний редактор «Elle Decoration»;
  • Зіад Марун – PhD, старший викладач кафедри арт-освіти Ліванського університету;
  • Станіслав Мигаль – перший заступник голови правління Спілки дизайнерів України, заслужений діяч мистецтв України, академік;
  • Ганна Чемерис – завідувачка кафедри дизайну Запорізького національного університету, доктор філософії у галузі педагогіки, доцент, членкиня Спілки дизайнерів України;
  • Олена Гриневич – керівник громадської організації «Асоціація дизайнерів інтер’єру»;
  • Олег Козік – керівник рекламної агенції «McCANN Kyiv»;
  • Тетяна Южда – ландшафтний дизайнер, архітектор ТОВ «Садовий центр ДаЛаС»;
  • Вадим Кречмар – директор театру «А БІСЕЛЕ МАЗЛ або ТРІШЕЧКИ ЩАСТЯ», член міжнародної асоціації художників України, мистецтвознавець;
  • Олена Мазніченко – керівник науково-методичного відділу Національної академії мистецтв України, практикуючий архітектор-дизайнер.

Дякуємо всім запрошеним гостям за активну участь у круглому столі і працюємо далі над реалізацією поставлених завдань.


16 квітня 2024 року для студентів спеціальності "Геодезія та землеустрій" у режимі Zoom-конференції була організована лекція-зустріч на тему «Основні засади проектування в Україні». Спікер заходу – провідний експерт-будівельний ТОВ «Будпроектекспертиза», стейкголдер освітньої програми "Землеустрій та кадастр" Дмитро Стретович. Студенти отримали уявлення про основні етапи і напрямки проектування, специфіку експертизи проектів будівництва, особливості роботи і склад проектних організацій. Окремо було акцентовано увагу на методах нормування у будівництві і відповідальності за порушення вимог у сфері проектної експертизи. Також спеціаліст познайомив гостей зустрічі з особливостями введення нових, внесення змін та доповнень до діючих національних державних будівельних норм і стандартів, їх гармонізації з будівельним законодавством ЄС.

Лекція пройшла в атмосфері ефективної взаємодії спікера зі слухачами, студенти активно задавали питання і долучались до обговорення. Дякуємо пану Дмитру за цікаву пізнавальну зустріч і запрошуємо до подальшої співпраці для посилення професійної підготовки майбутніх фахівців-землевпорядників!


6 квітня 2024 року у рамках відзначення Дня факультету технологій та бізнесу студенти спеціальності «Геодезія та землеустрій» організували тематичний стіл для презентації абітурієнтам і їх батькам відповідної освітньо-професійної програми. Для цього було використано цікаві навчальні засоби окремих фахових дисциплін. Відвідувачі отримали уявлення про структуру, номенклатуру і масштабність топографічних карт, з’ясували відмінності між географічними і прямокутними координатами, познайомились із видами кутів, що застосовуються для орієнтування в геодезії і топографії. На окрему увагу заслуговували макет будівлі, 3D-візуалізація рельєфних ліній топографічної карти і навчальний цивільний дрон. Крім того, всі бажаючі мали змогу отримати навички використання геодезичного приладу – нівеліра. Дякуємо нашим студентам за виявлену ініціативу і зразкову презентацію спеціальності!


За ініціативою кафедри дизайну, інжинірингу та землеустрою 20 березня 2024 року в режимі Zoom-конференції проведено круглий стіл «ЗЕМЛЕУСТРІЙ ТА КАДАСТР: НАУКОВІ ТА ОСВІТНІ ТРЕНДИ», який об’єднав представників державних структур, закладів освіти і бізнес-середовища. Мета заходу – обговорення сучасних реалій управління земельними ресурсами, екологічного правового забезпечення безпеки бізнесу в повоєнний період, посилення наукової складової підготовки здобувачів вищої освіти за спеціальністю «Геодезія і землеустрій». Загальна кількість учасників становила 70 осіб.

З вітальним словом до учасників круглого столу звернувся ректор ДТЕУ Анатолій Мазаракі, який наголосив на важливості консолідації зусиль науки, держави і бізнесу для ефективного співробітництва у сфері землеустрою, геодезії та кадастру.

Модератор заходу – завідувач кафедри дизайну та інжинірингу Олена Палієнко – охарактеризувала бакалаврську і магістерську ОПП «Землеустрій та кадастр», окреслила стратегічні цілі й напрями розвитку кафедри, охарактеризувала особливості проходження здобувачами вищої освіти виробничої практики.

Під час виступів і панельних дискусій учасники охопили широкий спектр питань у сфері обігу землі: моніторинг земель несільськогосподарського призначення; розроблення планів просторового розвитку громад за допомогою ГІС; національна інфраструктура геопросторових даних; проблеми водокористування в повоєнний період відновлення та розвитку України; особливості діяльності сертифікованих інженерів-землевпорядників; виклики сьогодення для експерта-будівельника; використання сучасних комп’ютерних технологій у картографії; кібербезпека інформаційного простору геодезиста; отримання, передавання і захист супутникових даних; перспективи відновлення забруднених вибухонебезпечними предметами українських земель; інвентаризація земель ОТГ в умовах військового стану; моніторинг завданих військовою агресією збитків за допомогою БПЛА; геопросторова розвідка на основі відкритих даних під час створення топографічних карт і планів; нормативна грошова оцінка земель ОТГ.

Спікери заходу:

  • Євген Фортуненко – заступник директора департаменту землеустрою, впорядкування та охорони земель, начальник відділу використання земель несільськогосподарського призначення Державної служби України з питань геодезії, картографії та кадастру;
  • Олександр Гладкий – доктор географічних наук, професор кафедри туризму та рекреації ДТЕУ;
  • Андрій Галайда – директор департаменту розвитку Національної інфраструктури геопросторових даних Державної служби України з питань геодезії, картографії та кадастру;
  • Михайло Хвесик – доктор економічних наук, професор, директор з наукової роботи Інституту демографії та проблем якості життя НАН України;
  • Анатолій Полтавець – голова правління Всеукраїнської громадської організації «Асоціація фахівців землеустрою України»;
  • Дмитро Стретович – провідний експерт-будівельник Державного інституту «НДІПРОЕКТРЕКОНСТРУКЦІЯ»;
  • Дмитро Ляшенко – доктор географічних наук, професор кафедри геоінформатики Інституту геології КНУ імені Тараса Шевченка;
  • Олеся Ткачук – кандидат політичних наук, доцент факультету міжнародних та політичних досліджень Інституту політології та міжнародних зв’язків Ягеллонського університету (Краків, Польща);
  • Сергій Гахович – кандидат технічних наук, доцент кафедри військово-технічної підготовки Військового інституту КНУ імені Тараса Шевченка;
  • Cергій Голобородько – полковник ЗСУ, старший викладач кафедри військової підготовки Національного університету оборони України імені Івана Черняховського;
  • Діана Кайнц – кандидат фізико-математичних наук, завідувач кафедри міського будівництва і господарства ДВНЗ «УжНУ»;
  • Оксана Пона – директор ТОВ «Кайлас АЕРО/ГІС технології»;
  • Тетяна Григорович – інженер-геодезист ТОВ «Подільський земельний центр»;
  • Андрій Левчук – керівник відділу інформаційних систем ТОВ «Калвер Авіейшн»;
  • Богдан Сірий – заступник директора ТОВ «КОМПАНІЯ ГЕОНІКС»;
  • Олександра Блега – інженер-землевпорядник, ТОВ «Архізем».

Кафедра дизайну, інжинірингу та землеустрою дякує всім, хто відгукнувся на ініціативу проведення заходу, і запрошує партнерів до подальшої співпраці: проведення відкритих лекцій, зустрічей, майстер-класів, конференцій, надання студентам баз професійної практичної підготовки.

Відеозапис круглого столу - за посиланням.


Студенти 1-го і 2-го курсів спеціальності «Геодезія та землеустрій» кафедри дизайну та інжинірингу роблять перші кроки в опануванні майбутньої професії і засвоєння професійних навичок. У межах проходження топографічної і геодезичної практики здобувачі вищої освіти знайомляться з будовою і принципом дії геодезичних приладів (теодоліт, нівелір, геодезичний бусоль), принципами орієнтування на місцевості, методикою вимірювання горизонтальних і вертикальних кутів, перепадів висот між точками на земній поверхні. Результати топографо-геодезичних досліджень, отримані під час практики, будуть презентовані на круглому столі «Землеустрій та кадастр: наукові та освітні тренди», що відбудеться 20 березня 2024 року.

26.09.2024
43630
78
остання редакція 30.09.2024
424105