logo
Кафедра міжнародного, цивільного та комерційного права
Кафедра міжнародного, цивільного та комерційного права
logo
Кафедра міжнародного, цивільного та комерційного права
img

міжнародного, цивільного та комерційного права

Всеукраїнська конференція «Захист дитинства: право на майбутнє»

Наші студенти, разом із к.ю.н., доцентом кафедри Неварою Л.М., взяли участь у студентській Всеукраїнській конференції «Захист дитинства: право на майбутнє» 25 жовтня 2024 року офлайн у Навчально-науковому Інституті міжнародних відносин КНУ ім. Тараса Шевченка.

У конференції взяли участь: Дар’я Герасимчук – Радниця-уповноважена Президента України з прав дитини та дитячої реабілітації; Арман Акопян – Заступник директора Департаменту – начальник відділу прав дітей в умовах воєнного стану Секретаріату Уповноваженого Верховної Ради з прав людини; Дар’я Касянова – Голова правління «Українська мережа за права дитини» й програмна директорка «СОС Дитячі Містечка» України; Ольга Поєдинок – к.ю.н, адвокатка, співавторка онлайн-курсу Ради Європи HELP, присвяченого депортації дітей під час збройного конфлікту; Сергій Ніжинський – голова ГО «UA Experts», радник Віцепрем’єр-міністерки з питань європейської та євроатлантичної інтеграції; Катерина Рашевська – експертка Регіонального центру прав людини; Вадим Попко – д.ю.н., професор, професор кафедри порівняльного і європейського права ІМВ КНУ ім. Тараса Шевченка, заслужений юрист України, член правління «СОС Дитячі Містечка» та інші експерти, науковці, фахівці, які займаються захистом прав дитини.

На конференції обговорювались актуальні для України проблеми пов’язані із захистом прав дитини під час збройного конфлікту, з примусовим вивезенням та депортацією українських дітей до росії, сексуального насильства, пов’язаного з конфліктом. Студентам особливо запам’ятались виступи експертів, які висвітлили інноваційні методи роботи з дітьми, що опинилися в складних життєвих обставинах; дискусії про вплив війни на психіку дітей, колізії законодавства, статистика злочинів СНПК стосовно дітей та важливість психологічної підтримки. Спікери наголосили на необхідності адаптації до нових викликів, з якими сьогодні стикаються діти в Україні, враховуючи, що досвід України є унікальним у європейському регіоні. Спікери детально розглядали питання щодо статевої свободи та недоторканості щодо дітей та як національне та міжнародне законодавство захищає права дітей. Також спікери поділилися практичними кейсами, що надихають на вдосконалення правового захисту дітей і можливостями впровадження нових підходів. Конференція додала мотивації працювати над забезпеченням прав дітей, на щасливе майбутнє. Поради та практичні рекомендації від провідних експертів країни є надзвичайно корисними і важливими.

Студенти отримали цінний досвід спілкування у фаховому середовищі, який дозволить їм глибше зрозуміти проблему та реальний вплив окупації на майбутнє дітей, стати більш підготовленими до майбутньої професії.

28.10.2024
42241
73
остання редакція 28.10.2024