logo
ДЕРЖАВНИЙ ТОРГОВЕЛЬНО-ЕКОНОМІЧНИЙ УНІВЕРСИТЕТ / КИЇВСЬКИЙ НАЦІОНАЛЬНИЙ ТОРГОВЕЛЬНО-ЕКОНОМІЧНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
ДЕРЖАВНИЙ ТОРГОВЕЛЬНО-ЕКОНОМІЧНИЙ УНІВЕРСИТЕТ / КИЇВСЬКИЙ НАЦІОНАЛЬНИЙ ТОРГОВЕЛЬНО-ЕКОНОМІЧНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
logo
ДЕРЖАВНИЙ ТОРГОВЕЛЬНО-ЕКОНОМІЧНИЙ УНІВЕРСИТЕТ / КИЇВСЬКИЙ НАЦІОНАЛЬНИЙ ТОРГОВЕЛЬНО-ЕКОНОМІЧНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
img

Міжнародний день відмови від куріння: лекція про приховану небезпеку електронних сигарет і кальяну

Загальна інформація

26 листопада 2015 року в університеті в рамках Міжнародного дня відмови від куріння відбулася лекція-дискусія «Електронні сигарети і кальян: міфи та реальність» Костянтина Красовського, завідувача відділу контролю над тютюном Інституту стратегічних досліджень Міністерства охорони здоров’я України.

Спікер розповів про небезпечність і неефективність електронних сигарет, шкідливість кальяну та про новий законопроект №2820 «Про внесення змін до деяких законів України щодо охорони здоров’я населення від шкідливого впливу тютюну».

Пан Красовський повідомив позитивну статистику: кількість курців в Україні в 2014 році порівняно з 2008 роком зменшилася на 24%. Ще один оптимістичний факт – серед молоді курців набагато менше, ніж серед старшого та середнього поколінь. 

За словами Костянтина Красовського, основні методи боротьби з тютюнопалінням – денормалізація цього явища в суспільстві. На думку експерта, цей процес поступовий, але цілком реальний.


Цього ж дня активістами ЕкоКлубу та РСС КНТЕУ було проведено спільний захід, присвячений Міжнародному Дню відмови від куріння. 

День відмови від куріння, що відзначається щорічно в третій четвер листопада, був встановлений Американським онкологічним товариством (American Cancer Society) в 1977 році. 

Мета заходу – сприяти зниженню поширення тютюнової залежності, залучення до боротьби проти куріння усіх верств населення і лікарів усіх спеціальностей, профілактика тютюнопаління та інформування суспільства про згубний  вплив тютюну на здоров’я.
Активісти залучали всіх присутніх до акції, обмінювали цигарку на цукерку, на великому екрані показували тематичний фільм та роздали листівки з цікавою та приголомшливою інформацією про куріння.

Також було проведено опитування присутніх, за даними якого серед студентів близько 60% курять. Порівнюючи статистичні дані за минулий рік, відчувається негативна тенденція до збільшення кількості серед жінок-курців.

         І, наостанок, хто все ж змінив свою думку, та хоче зберегти своє здоров’я 10 порад тим, хто кидає курити:

1. Це важко тільки на перший погляд, поки ви дивитеся через призму шкідливої звички

Як тільки ви розглянете факти, пов'язані з курінням — ви будете раді позбавити своє життя від цієї залежності. Переконуйте самі себе відмовитись від куріння, вірте своїм переконанням, удосконалюючи, таким чином, свій внутрішній світ.

2. Подивіться на відмову від куріння, як на безцінний дар самому собі

Відмовляючись від цієї звички, ви даруєте собі здорове тіло, краще життя, високу самооцінку. Загорніть все це в красиву упаковку, подивіться, як вона безцінна і прийміть із вдячністю від самого себе.

3. Призначте конкретну дату

«Завтра», «з понеділка», «наступного тижня» — не годиться. Сприймайте це, як погашення обов'язкової фінансової заборгованості, тобто, так само серйозно. Перестаньте годувати себе сніданками — вони ніколи не наступають. Призначте конкретне число, зберіть залишки волі в кулак і поставте крапку. Назавжди.

4. Не шкодуйте про це

Відмова від куріння може здатися величезною втратою. В душі буде відчуття порожнечі і розчарування. Не піддавайтеся цьому, це провокації! Насправді ви викидаєте зі свого життя сміття. Ви рятуєтеся від того, що принесло вам багато шкоди і великі фінансові втрати. Це те, що забрало у вас дорогоцінні хвилини, витрачені в курилці. Не дозволяйте більше своїм органам служити сховищем нікотину і бути сміттєвим баком для недопалків. Тіло — це храм душі, піклуйтеся про нього і пам'ятайте: у здоровому тілі — здоровий дух!

5. Залишайтеся на позитиві

Адже це одне з найкращого, що ви можете зробити в житті. Чому вас взагалі засмучує той факт, що ви ніколи більше не будете труїти себе гидотою, нав'язаною «модою»!

6. Відмова від куріння насправді заслуговує поваги

Викресліть куріння будь-якою ціною зі свого життя. В результаті ваші близькі люди і ви самі отримаєте дуже великі переваги.

7. Вивчіть, нарешті, склад сигарет

Папір, бутан, кадмій, чадний газ, гексамін, клей, нікотин, амоній, метан, миш'як, ще раз чадний газ, метанол, фарба, формальдегід — подивіться значення всього цього в словнику. Запишіть великими буквами і повісьте туди, де будете часто це бачити.

8. Не виправдовуйте себе тим, що у вас багато стресів і проблем у житті, які змушують вас курити

Куріння — вже проблема. Ось побачите, як легко буде справлятися зі стресом без сигарет, адже нікотин пригнічує нервову систему. Без нього у вас підвищиться самооцінка, впевненість у собі і з'явиться більше енергії. Відмовившись від куріння і подарувавши собі ще одну хвилину життя, ви зробите щось значне, те, що набагато дорожче всіх грошей світу.

9. Набір ваги — черговий міф і провокація

Людина, що дотримується правильного харчування, навіть не помітить набір ваги на кілька грам. Але, за харчуванням все одно доведеться стежити, щоб не замінювати сигарети їжею. Найголовніше пам'ятаєте, — підвищення ваги викликає переїдання, а не відмова від куріння.

10. Займіть себе будь-якою справою, здатною утримати вас від думок про сигарети

Ваш мозок, відчуваючи гострий брак звичних для нього інгредієнтів, буде провокувати вас закурити, в будь-який відповідний для цього момент. Так що займіть себе чим завгодно, лише б не думати про свою звичку, наприклад, спортом. До речі, це найкраща ідея.

         Дихайте вільно та будьте здорові! 

26.11.2015
adv
3478
остання редакція 05.02.2016
knteu