Викладачі КНТЕУ взяли участь в роботі конференції "Освіта.Родина.Економіка" в Верховній Раді України
Загальна інформація
За ініціативи Ради молодих учених при Міністерстві науки і освіти України та сприяння Голови Комітету Верховної Ради України у закордонних справах Ганни Гопко відбулася Міжнародна науково-практична конференція "Освіта. Родина. Економіка".
Викладачі кафедри фінансового аналізу та аудиту КНТЕУ взяли активну участь у роботі Конференції. Ольга Романенко як координатор конференції від Ради молодих учених при МОН, модерувала даний захід та виступила з доповіддю" Майбутнє освіти і науки в європейському просторі: виклики молодих вчених". Виконавчий директор MA Group, к.е.н., доцент, Ольга Заремба підготувала доповідь на тему "Поведінкові фактори розвитку бізнесу".
Ілля Несходовський, як викладач КНТЕУ та експерт РПР "Податкова реформа" виступив у блоці обговорень "Фіскальна політика на користь родини".
Основна ідея конференції полягала в обміні досвідом дослідників і практиків України та Польщі в ефективних інструментах освіти на основі цінностей, родинного та патріотичного виховання, сімейної політики і економічних механізмів, що впливають на освіту та родину в Україні і Польщі.
У конференції, яка відбулася 23 квітня, взяли участь багато видатних учених, політиків центральних та місцевих органів влади, представники громадських організацій, експерти з галузі освіти і науки, а також представники ділового світу.
Наукову конференцію відкрив від імені уряду України Ігор Жданов - міністр у справах молоді і спорту України. Він представив результати дослідження "Молодь України – 2017", які демонструють, що сім’я, сімейні стосунки для молоді є пріоритетною цінністю (64 % опитаних), що домінує перед "здоров’ям" (54 %) та "кар’єрою" – 39%.
Перший заступник Міністра освіти і науки України Володимир Ковтунець, наголосив, що сучасна освіта повинна відповідати на запити народу, відтак важливо дати молодому поколінню знання, як стати порядним лідером, створити щасливу родину, як бути успішним у бізнесі.
Від імені Польщі учасників заходу привітав Надзвичайний та повноважний посол Польщі в Україні Ян Пєкло, який наголосив, що безпека України - це гарантія безпеки Польщі та Європи. Відчуття безпеки не обмежується війнами.
Ректор Університету Кардинала Стефана Вишинського в Варшаві проф. Станіслав Дзіеконський розповів про персоналістичне бачення людини та педагогічний персоналізм. Ректор Національного педагогічного університету ім. М. Драгоманова в Києві проф. Віктор Андрущенко у своїй промові наголосив, що в Україні настав час, щоб позбутися марксистської концепції життя і освіти. Натомість освіту, виховання особистості і соціалізацію молоді слід почати будувати на інших підходах, в тому числі на основі персоналізму.
У розділі, присвяченому родинній політиці з цікавою промовою виступила сенатор Малгоджата Копічко. Вона представила родинну політику, реалізовану в Польщі з 1989 року, і вказала на пріоритети соціальної політики нинішнього уряду. Після виступу учасники задавали багато питань про сім'ю за програмою "500 плюс", "Малюк плюс", а також про демографічні проблеми, проблеми житла та заходи щодо вирішення демографічних проблем в Польщі.
Викладачам кафедри фінансового аналізу та аудиту особливо цікаво було оцінити на прикладі Польщі інвестиції держави в освіту та прородинні програми в контексті аудиту ефективності державних програм. Парламентарі та науковці Польщі продемонстрували конкретні досягнення очікуваних результатів даної політики щодо покращення демографічних ситуації як фактора національної безпеки країни.