logo
ДЕРЖАВНИЙ ТОРГОВЕЛЬНО-ЕКОНОМІЧНИЙ УНІВЕРСИТЕТ / КИЇВСЬКИЙ НАЦІОНАЛЬНИЙ ТОРГОВЕЛЬНО-ЕКОНОМІЧНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
ДЕРЖАВНИЙ ТОРГОВЕЛЬНО-ЕКОНОМІЧНИЙ УНІВЕРСИТЕТ / КИЇВСЬКИЙ НАЦІОНАЛЬНИЙ ТОРГОВЕЛЬНО-ЕКОНОМІЧНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
logo
ДЕРЖАВНИЙ ТОРГОВЕЛЬНО-ЕКОНОМІЧНИЙ УНІВЕРСИТЕТ / КИЇВСЬКИЙ НАЦІОНАЛЬНИЙ ТОРГОВЕЛЬНО-ЕКОНОМІЧНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
img

Оголошеннявсі

Міжнародна науково-практична конференція «Сильна родина - сильна Україна»

Загальна інформація

16 травня була проведена Міжнародна науково-практична конференція «Сильна родина – сильна Україна», організована Броварською міською радою.  Учасниками конференції стали близько 120 науковців, студентів, вчителів, юристів, лікарів, державних службовців з 10 країн світу:  Польщі, Іспанії, Венесуели, Грузії, Аргентини та інших країн.

На початку конференції мер міста Бровари Ігор Сапожко наголосив на необхідності  розв’язання  проблем сім’ї в Україні, оскільки зростання кількості розлучень, сиріт та людей похилого віку, від яких відмовляються дорослі діти, лягають важким тягарем не лише на органи державної влади, але і на все суспільство. Мер запропонував розробити наукову концепцію захисту сім’ї в сучасних умовах, враховуючи культурні, психологічні, юридичні, економічні, медичні, педагогічні, наукові, духовні засади створення і розвитку родини.

Любомир Гузар, єпископ Української греко-католицької церкви, кардинал Католицької церкви, на початку конференції  наголосив на необхідності дошлюбного виховання молоді, навчання поваги до старших,  до батьків, до рідної Батькивщини. Глибокоповажний в Україні священник висловив свою радість з приводу того, що громадськість міста Бровари та відомі науковці та державні діячі зібралися і об’єдналися, щоб спільними зусиллями захистити сім’ю від негативних явищ, які сьогодні її руйнують. За його словами, духовність лежить в основі розвитку економічних відносин і особистого щастя громадян України.

Гість із Польщі Гжегож Гурни – засновник часопису польської інтелігенції «Фронда», автор серії фільмів «Спеціальний рапорт» для Poland TV у своїй доповіді визначив виклики гендерної ідеології для сучасної сім’ї.

Станіслав Грунтковський, магістр мистецтв у сфері міжкультурних досліджень констатував: «Сучасна статистика свідчить про катастрофічний стан родин:  в Україні один з найнижчих рівнів народжуваності в світі (у середньому українська жінка за життя народжує не більше дитини), а 57% шлюбів закінчуються розлученням, хоча декларуються інші цінності. Так, наприклад, понад 3 мільйони українців зазначили у своєму профілі соціальної мережі Вконтакті, що для них є найголовнішім у житті:

  • Сім'я і діти - 59%;
  • Саморозвиток - 17.3%
  • Розваги та відпочинок - 8.5%;
  • Кар'єра і гроші - 5%;
  • Вдосконалення світу - 4.1%;
  • Краса та мистецтво - 3.5%;
  • Слава і вплив - 1.6%;
  • Наука та дослідження - 1.1%.

Спікер зазначив, що сімейні цінності здають свої позиції, оскільки на перший план висувається індивідуальний успіх і йде жорстока конкуренція за його досягнення. У цій гонці разом з чоловіками все активніше й ефективніше беруть участь жінки. Всі ці зміни проявляються:

  • у зменшенні чисельності шлюбів ,
  • поширенні так званих громадянських шлюбів,
  • падінні народжуваності та її «старінні»,
  • переважанні малодітних сімей,
  • збільшенні числа позашлюбних дітей,
  • поширенні добровільної бездітності.

Доктор Нік Стіннет, Єліс Бім, Джон Діфрейм та ще майже 50 фахівців дослідили протягом 25 років 14000 пар з 24 країн світу. Не дивлячись на культурні, політичні, мовні відмінності міцні сім’ї дуже схожі. Ось 5 основних цінностей - характеристик таких родин:

  1. Відданість сім‘ї: вірність та пріоритет.
  2. Прояв вдячності та любові.
  3. Позитивне спілкування.
  4. Час разом: кількість та якість .
  5. Турбота про духовне здоров'я.

Адріан Буковинський, кандидат філософських наук, провідний український фахівець із питань сім’ї та сімейних стосунків, співавтор законопроектів у галузі державної сімейної політики, засновник фонду «Сім’я», автор і організатор курсу підготовки до подружнього життя, рекомендований Міністерством освіти і науки України у 2013 р., наголосив на тому, що існує гостра необхідність впроваджувати навчальний курс «Підготовка до подружнього життя» в школах і вищих навчальних закладах, оскільки, за його переконаннями, громадяни країни, в яких зруйновані і нещасні сім’ї, не можуть бути успішними працівниками і працюють менш ефективно від тих, у кого щаслива родина. А. Буковинський разом  з групою народних депутатів підготував та зареєстрував проект Постанови Верховної Ради України  щодо проведення парламентських слухань на тему «Сімейна політика України – цілі та завдання», які відбудуться 17 червня 2015 року.

Ольга Андрієнко,  лікар акушер–гінеколог, провідний спеціаліст з natural procreation technology розкрила сучасні виклики родини, пов’язані з безпліддям, та презентувала нові технології у подоланні  проблеми бездітності сімей. 

Марина П’янкова, юрист та мати, яка удочерила 2  дітей,  ділилась проблемами усиновлення в Україні та рішеннями, які можуть допомогти їх подолати.

Після панельних дискусій, в якій взяли участь юристи, лікарі, державні службовці, педагоги та науковці , відбувся концерт «Сильна родина- сильна Україна» на Майдані Свободи у Броварах, за участю заступника міського голови Лариси Виноградової, який відкрив студентський гурт КНТЕУ «Delay» (студенти ФОАЕК Олександр та Юрій Ващенки, студенти ФЕМП Світлана Денисенко та Олег Семенов), ведучою та організатором якого була Ольга Романенко (голова Наукового товариства  студентів, аспірантів та молодих вчених КНТЕУ).

Університетський гурт КНТЕУ виконав пісню на слова Івана Франка «Мій раю зелений» та інші пісні про вічну любов. Також у програмі брали участь  Хор молодих сімей м. Бровари, багатодітна родина (12 дітей) із Іспанії, підлітковий театр та інші солісти.

16.05.2015
adv
3898
остання редакція 20.05.2015
adv