logo
ДЕРЖАВНИЙ ТОРГОВЕЛЬНО-ЕКОНОМІЧНИЙ УНІВЕРСИТЕТ / КИЇВСЬКИЙ НАЦІОНАЛЬНИЙ ТОРГОВЕЛЬНО-ЕКОНОМІЧНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
ДЕРЖАВНИЙ ТОРГОВЕЛЬНО-ЕКОНОМІЧНИЙ УНІВЕРСИТЕТ / КИЇВСЬКИЙ НАЦІОНАЛЬНИЙ ТОРГОВЕЛЬНО-ЕКОНОМІЧНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
logo
ДЕРЖАВНИЙ ТОРГОВЕЛЬНО-ЕКОНОМІЧНИЙ УНІВЕРСИТЕТ / КИЇВСЬКИЙ НАЦІОНАЛЬНИЙ ТОРГОВЕЛЬНО-ЕКОНОМІЧНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
img

Всеукраїнський круглий стіл «Бізнес та освіта: партнерство в умовах нових викликів»

Загальна інформація

У Державному торговельно-економічному університеті 25 жовтня 2024 року відбулося засідання Всеукраїнського круглого столу «Бізнес та освіта: партнерство в умовах нових викликів».

У заході взяли участь 62 особи: викладачі ДТЕУ та інших закладів вищої освіти, представники провідних підприємств України, громадських організацій, студенти, аспіранти. Було заслухано цікаві доповіді щодо напрямів трансформації вищої освіти в контексті євроінтеграції та повоєнного відновлення України; інтеграції цифрових технологій та інноваційних методів викладання в освітній процес; синергії освіти й бізнесу для розвитку трудового потенціалу в умовах воєнного стану.

З вітальним словом до учасників круглого столу звернулася перший проректор з науково-педагогічної роботи ДТЕУ, професор Наталія Притульська, яка відзначила важливість розвитку партнерства освіти і бізнесу та пошуку його нових форматів, що дасть закладам вищої освіти змогу  оперативно і гнучко реагувати на потреби ринку праці. 

Генеральний директор директорату фахової передвищої, вищої освіти Міністерства освіти і науки України Олег Шаров окреслив проблеми вищої освіти та пріоритетні напрями реформування цієї сфери в контексті євроінтеграції та з урахуванням вимог воєнного часу. Доповідач розглянув питання організації безпечного освітнього середовища, забезпечення якості вищої освіти, розвитку суб’єктності здобувача освіти, модернізації мережі закладів вищої освіти, отримання державних грантів для здобуття вищої освіти та розвитку її інституційного середовища. Окрему увагу Олег Шаров приділив стратегічним цілям розвитку вищої освіти України на найближчі роки.

Директор Навчально-наукового центру бізнес-симуляції, доцент кафедри економіки та фінансів підприємства ДТЕУ Оксана Трубей поділилася досвідом успішного функціонування у складі ДТЕУ Навчально-наукового центру бізнес-симуляції (ННЦБС), що організовує практичну підготовку здобувачів освіти ступеня «бакалавр» 4 курсу на основі бізнес-симуляції та інших імітаційних освітніх технологій, через відтворення в умовах навчання процесів, що відбуваються в реальній економічній системі. Оксана Трубей презентувала результати активної співпраці здобувачів освіти і викладачів ННЦБС із провідними торговельними компаніями України, втілені у проєктах ритейл-хабів для продажу товарів FMCG. Результативність такої співпраці засвідчив бізнес-ментор одного з проєктів ритейл-хабу, директор з операцій і розвитку торговельної мережі «Антошка» Іван Чивкін.

В.о. директора Фонду Президента України з підтримки освіти, науки та спорту Ігор Кречкевич ознайомив учасників круглого столу з програмами, проєктами та ініціативами Фонду, які вже було реалізовано та які заплановано на найближчу перспективу. Доповідач акцентував увагу на важливості підтримки освіти як інструменту підвищення потенціалу бізнесу.

СЕО HR-агенції «UGEN» Марина Джулай презентувала аналітику опитування «Найкращий роботодавець 2024», у якому взяли участь 1760 респондентів – нинішні студенти й випускники закладів вищої освіти. Результати опитування дали змогу визначити найбільш привабливі для молоді сфери для працевлаштування та її очікування від роботодавців. 

Професор кафедри економіки та фінансів підприємства ДТЕУ Катерина Багацька поділилася особистим досвідом інформаційно-консультаційної підтримки суб’єктів малого та середнього підприємництва в підготовці пакета документів на отримання державних грантів для започаткування або розвитку власного бізнесу.

Модератор заходу, завідувач кафедри економіки та фінансів підприємства ДТЕУ, професор Ганна Блакита підбила підсумки засідання круглого столу та зауважила, що фундаментом для розвитку трудового потенціалу в умовах воєнного стану та повоєнного відновлення України є відкритість бізнесу для співпраці із закладами вищої освіти з метою підготовки кадрів, професійні знання та навички яких відповідатимуть очікуванням бізнесу.

25.10.2024
433884
44
остання редакція 04.11.2024